Dotykowa Nokia E6 z klawiatura QWERTY juz w sprzedaży

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Ekrany dotykowe na dobre już zagościły w nowoczesnych telefonach komórkowych i smartfonach. Nie było ich jeszcze tylko w urządzeniach z klawiaturami QWERTY.

E6 to pierwsza Nokia, w której zastosowano rozwiązanie Touch & QWERTY, łączące zalety pełnowymiarowej klawiatury oraz ekranu dotykowego. W E6 fińskiemu producentowi udało się zmieścić 2,46-calowy wyświetlacz i fizyczną klawiaturę QWERTY w jednej zwartej bryle, bez konieczności wprowadzania elementów ruchomych. Wyjątkowy jest też aparat zastosowany w tym modelu. Ma on 8 megapikseli, podwójny flash LED oraz potrafi kręcić filmy w rozdzielczości HD. Telefon pracuje pod kontrolą najnowszego Symbiana^3 w wersji „Anna”, która znacząco usprawnia działanie systemu.

E6 najlepiej sprawdzi się w zastosowaniach biurowych. Fabrycznie zainstalowano w niej oprogramowanie, które pozwala na edycję dokumentów Microsoft Office. Ważnym dodatkiem jest wsparcie dla protokołów CISCO SSL VPN i IPsec VPN, które są odpowiedzialne za szyfrowanie danych w wirtualnych sieciach prywatnych, często wykorzystywanych w firmach. Jak każdy dobry telefon biznesowy, E6 ma bardzo mocną baterię, pozwalającą na 15 godzin rozmów i 31 dni w stanie czuwania.

Smartfon jest już dostępny m.in. w ogólnopolskiej sieci sklepów telekomunikacyjnych aetka

Źródło: aetka,nokia

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry