Facebook na sygnale – sprawdź, który z Twoich przyjaciół był aresztowany

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Powiedzenie, że serwis Facebook jest jaskinią inwigilacyjnego nierządu jest już zakurzoną oczywistością. Są jednak takie aplikacje, które wciąż zadziwiają stopniem otwartej infiltracji.

Tak jest w tym przypadku. Arrestly pozwala na wybór trzech znajomych, którzy będą „monitorowani” na gruncie karalności i wykroczeń. Jeśli zdecydujemy się wskazać któregoś z naszych facebookowych „przyjaciół” jako obiekt kryminalnej ciekawości, osoba ta zostanie objęta obserwacją. Każde aresztowanie i niechlubna wizyta w więzieniu będą odnotowane, a o zdarzeniu użytkownik Facebooka, który wskazał znajomego będzie powiadomiony smsem.

Obecnie aplikacja znajduje się w stadium testowym beta i obejmuje zasięgiem jedynie Stany Zjednoczone. Strona Arrestly ma tylko 44 fanów, ale sądząc po entuzjastycznych wpisach na ścianie serwisu, chętnych będzie coraz więcej. Niektórzy użytkownicy aplikacji typują znajomych na własny użytek, „Genialny pomysł, moi przyjaciele to banda szukająca guza… dobrze wiedzieć, kiedy będę potrzebować pieniędzy na kaucję.” – pisze młoda Amerykanka. Inni zapowiadają, że będą używać aplikacji w ramach grup inicjatyw społecznych, np. sąsiedzkiej grupy wsparcia w walce z przemocą w rodzinie.

Czy uważacie, że zostały złamane granice prywatności? Czy może nie powinniśmy chronić przestępców? Jak byście się czuli wiedząc, że jesteście na czyjejś „czarnej liście”?

Źródło: Allfacebook, Arrestly
Przygotowała: A.Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry