Seksting nowa rozrywka nastolatków

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Shopping, clubbing, fooding – to aktywności, którym oddawały się nasze babki i dziadkowie, tyle że w odświeżonej oprawie anglojęzycznego neologizmu. Czas na inny, który jest absolutnym tworem internetu oraz współczesnej obyczajowości.

Pora na seksting. Seksting, czyli wysyłanie swoich nagich zdjęć lub filmików za pomocą internetu lub telefonów komórkowych. Seksting staje się coraz bardziej popularny nie tylko w grupie wiekowej, której reprezentanci są w stanie opłacić swój abonament telefoniczny. Seksting coraz częściej uprawiają osoby niepełnoletnie, w wieku od 15-17 lat.

stock.xchng

Grupa Edukatorów Seksualnych „Ponton” alarmuje, że ta nowa aktywność stała się w ostatnim czasie bardzo popularną formą zabawy, jak również dowodem nastoletniej miłości. Nowa forma młodzieżowej rozrywki narodziła się z mariażu internetu z telefonami komórkowymi.

Oprócz aspektu moralnego, seksting może być również rozpatrywany na gruncie prawnym. Za upublicznianie zdjęć bez zgody i wiedzy osób, które się na nim znajdują grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Nastolatkowie publikujący fotografie swoich byłych partnerów nie mają jednak świadomości prawnej. Często brak im nawet zdrowego rozsądku. Zdają się nie myśleć o tym, że nagie zdjęcia przesłane „drugiej połówce” mogą stać się trofeum wiszącym na ścianie… facebookowego profilu ukochanej, lub ukochanego.

Przygotowała: Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry