Duża popularność NK na platformie android

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA

Nk.pl w mobilnej wersji przeznaczonej dla smartfonów z systemem Android szybko zdobywa popularność. W miesiąc od premiery aplikacja zyskała 10 tys. Użytkowników. Już teraz planowana jest kolejna odsłona programu zawierająca nowe opcje.

Nasza Klasa cały czas pracuje nad rozwojem wersji mobilnych – na październik planowana jest premiera ulepszonej aplikacji NK Android. W nowej wersji wprowadzona zostanie m.in. synchronizacja kontaktów. Dzięki niej, Użytkownicy będą mogli uzupełnić kontakty w telefonie o informacje o znajomych z NK. Ponadto planowany jest specjalny widżet umieszczany na ekranie głównym telefonu. Pozwoli on na szybkie informowanie o m.in.: nowych wiadomościach, wpisach czy powiadomieniach od znajomych z NK.

„10 tys. pobrań w miesiąc to bardzo dobry wynik, który pokazuje że system Android jest już w Polsce popularny, a ta aplikacja NK była potrzebna Użytkownikom. Według naszych statystyk 75 proc. Użytkowników programu to mobilni internauci przebywający w Polsce, pozostali łączą się z NK spoza kraju. Najpopularniejszym systemem operacyjnym wśród Użytkowników aplikacji jest Android 2.2.” – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Aplikacja Android, współtworzona przez krakowską spółkę technologiczną Mobile Experts, łączy się z serwerami NK i umożliwia pełnoprawne korzystanie z serwisu. Program daje dostęp do takich funkcji portalu, jak m.in.: poczta, wpisy, przeglądanie profili znajomych, galerie zdjęć, przeglądanie gości, czytanie powiadomień. Ważnym elementem aplikacji jest również tzw. „Książka telefoniczna” – funkcja umożliwiająca zadzwonienie do znajomego z NK bezpośrednio z poziomu jego profilu. Aplikacja została zaprojektowana specjalnie pod system operacyjny Android, charakteryzuje się wygodnym panelem obsługi dostosowanym do możliwości nowoczesnych smartfonów. Pozostałe wersje mobilne NK dostępne dla Użytkowników to strona Lajt oraz aplikacje Java, Nokia, Windows Mobile i iPhone.

„Podobnie jak w przypadku budowy platformy NK mobile, Mobile Experts wykorzystała swoje autorskie rozwiązanie, oparte o zaawansowany system, jakim jest Platforma Usług Mobilnych Aplikacji (PUMA), dzięki któremu można efektywnie odwzorować dowolny model biznesowy, a jedną z głównych cech charakterystycznych jest to, iż zmiany funkcjonalności nie wymagają ponownego pobierania aplikacji na telefon przez Użytkownika.” – mówi Robert Geruszczak dyrektor ds. rozwoju i marketingu z Mobile Experts

Źródło: NK.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry