Nie zapłacili – nie pojedziesz. Strajk Przewozów Regionalnych trwa …

AKTUALNOŚCI, BIZNES, POLSKA

17 sierpnia na 24 godziny stanęły pociągi Przewozów Regionalnych, największego przewoźnika w kraju. Kolejarze domagają się podwyżek pensji w sumie o 280 zł, przyznawanych w dwóch ratach – od 1 sierpnia i od 1 stycznia przyszłego roku. Na decyzję zarządu Przewozów Regionalnych związkowcy czekali do wczoraj do 20.00.

stock.xchng

Ostatecznie zarząd zaproponował podwyżkę w trzech ratach: 120 zł od sierpnia 2011 r., 100 zł od września 2012 r. i 60 zł od stycznia 2013 r. Związkowcy odrzucili tę propozycję i od północy trwa 24-godzinny strajk generalny, a to oznacza, że ok. 300 tys. pasażerów zostało bez przewoźnika, a sama spółka Przewozy Regionalne straci ok. 5 mln. zł.

Nie jest to pierwszy strajk na kolei w ostatnim czasie. Już na początku lipca kolejarze strajkowali ostrzegawczo, przez dwie godziny. Teraz zdecydowali się na strajk generalny. Po 24 godzinach kolejarze chcą powrotu do negocjacji z zarządem. Jeśli po raz kolejny nie uda się dojść do porozumienia – wznowią strajk, nie wiadomo na jak długo.

Przygotowała: Ewelina Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry