20 rocznica polskiego Internetu

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, TECHNOLOGIE

17 sierpnia 1991r. – w tym dniu Uniwersytet Warszawski połączył się z Uniwersytetem w Kopenhadze w oparciu o protokół IP. Tej symbolicznej daty nie rozpoznaje wielu Polaków. Jednak jej wartość dla społeczeństwa jest ogromna. Któż dzisiaj wyobraża sobie życie bez Internetu? Jest to skarbnica wiedzy, rozrywki, sposób na szybką komunikację. Korzystają z niego wszyscy bez względu na wiek, poglądy i zainteresowania.

To niesamowite, współczesne udogodnienie, nie tylko czyni życie ludzi łatwiejszym, ale również ich łączy. Dowodzi temu ogromna popularność portali społecznościowych (w tym randkowych) i komunikatorów. Graniczy z niemożliwym znalezienie osoby, która nie ma konta na naszej-klasie bądź choćby tradycyjnego już gadu-gadu. Dziś przez Internet robimy zakupy, przelewamy pieniądze, szukamy pracy, a nawet pracujemy.

„ To centrum informacji w domu, nie trzeba nigdzie wychodzić” – tak w kilku słowach ocenia go jeden z jego użytkowników.

A to bardzo trafny argument, biorąc pod uwagę, że człowiek jest tylko człowiekiem i zdarzają mu się chwile błogiego lenistwa.

Przygotowała: Małgorzata Kałuża

Powiązane wpisy

  • marsellon

    To nie jest ścisła informacja :
    pierwsze połączenie internetowe w Polsce zostało zrealizowane w Instytucie Fizyki Jądrowej z Krakowa do CERN koło Genewy w listopadzie 1990r co jest dobrze udokumentowane.IFJ był pierwszą instytucją , która otrzymała numer IP z jedynego wówczas źródła tj. USA. Poprzez to połaczenie można się było łączyć z całym (niezbyt wówczas wielkim) światem internetowym.
    „Pierwsze” , legendarne połączenie z Kopenhagą Rafała Pietrzaka z UW w 1991 wcale nie było pierwsze .


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry