Film Dnia: Dzień Dobry TV / Morning Glory

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Producentka lokalnych wiadomości, Becky Fuller (RACHEL McADAMS) znalazła w końcu wymarzoną pracę w wielkim mieście – przejmuje władzę nad „Daybreak”, porannym programem nadawanym z Nowego Jorku. Jednak już od samego początku, to co miało być spełnieniem marzeń zaczyna przemieniać się w koszmar. I chociaż dziewczyna posiada wszelkie umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu, na jej drodze na szczyt pojawia się poważna przeszkoda: legendarny Mike Pomeroy (HARRISON FORD), ekscentryczny, zarozumiały i zupełnie nie nadający się do współpracy prezenter wiadomości, który może stać się największym przekleństwem Becky… i jedyną szansą na uratowanie plasującego się na ostatnim miejscu w rankingach porannego programu.

Becky zaczyna pracę w „Daybreak” w momencie, kiedy nawet właściciele stacji poddali się już dawno w walce o tracący oglądalność program, znany z tego, że przeżuwa i wypluwa najlepszych producentów. Nie mając żadnego doświadczenia w telewizji ogólnokrajowej, Becky postanawia, że z nią będzie inaczej. Decyduje się na spróbowanie czegoś nowego: zestawienie ze sobą szorstkiego stylu byłego prezentera Pomeroya z rozgadaną i stale przekomarzającą się gospodynią porannego programu Colleen Peck (DIANE KEATON.)

Zmieniony program nosi znamiona katastrofy – następuje starcie osobowości, a Pomeroy nie zamierza zajmować się pogodą, plotkami, ani – Boże broń – gotowaniem. Młoda producentka musi walczyć o ratowanie reputacji, pracy i rozwijającego się romansu z kolegą (PATRICK WILSON). Im bardziej Becky musi stawiać czoła cynizmowi i znudzeniu współpracowników, tym bardziej zaczyna wierzyć w siebie i potencjał „Daybreak”. Efektem jest komedia o pracującej dziewczynie, która poznaje smak sukcesu odkrywając, że nie ważne, jak bardzo trudni we współpracy wydają się ludzie w twoim otoczeniu… wszystko jest możliwe, jeśli wkłada się w to całe serce.

Film Dzień dobry TV został nakręcony przez zespół filmowców, których łączy miłość do komedii. Reżyser Roger Michell jest autorem przeboju Notting Hill; scenarzystka Aline Brosh McKenna napisała scenariusz komedii o świecie mody Diabeł ubiera się u Prady (The Devil Wears Prada), a producent J.J.Abrams stworzył jedne z najpopularniejszych seriali telewizyjnych – Felicity, Agentka o stu twarzach (Alias), Lost, Fringe, a ostatnio wyreżyserował nową wersję klasycznego Star Trek.

Paramount Pictures przedstawia produkcję Bad Robot, film Rogera Michella Dzień dobry TV z Rachel McAdams, Harrisonem Fordem i Diane Keaton w rolach głównych. W pozostałych rolach występuja – Patrick Wilson i Jeff Goldblum. Scenariusz – Aline Brosh McKenna, produkcja – J.J. Abrams i Bryan Burk, zdjęcia – Alwin Küchler, scenografia – Mark Friedberg, montaż – Dan Farrell, Nick Moore i Steven Weisberg, kostiumy – Frank Fleming, muzyka – David Arnold.

Film dostępny w Polsce na DVD od 8 sierpnia 2011r.

Polecamy!
7/10

Źródło: PressBook do filmu

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry