Internauci skuteczniejsi od policji ?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

W większości mediów słyszymy krytyczne opinie na temat portali społecznościowych. Narzekania dotyczą ograniczania naszej prywatności, braku kultury w sieci czy oszustw. Jednak czasami internauci obalają te stereotypy, niejednokrotnie pomagają sobie nawzajem a czasami są nawet bardziej efektywni niż policja. Przekonać mógł się o tym ostatnio amerykański zespół Portugal. The Man, który padł ofiarą kradzieży.

Ich ostatni koncert w Chicago zakończył się niemiłą niespodzianką, z hotelowego parkingu został skradziona ciężarówka zespołu, która na dodatek wypełniona była sprzętem wartym 80,000 $. Choć informowanie o każdym szczególe swojego życia na twitterze, nie jest szczególnie pochwalane, John Gourley – wokalista i gitarzysta zespołu postanowił umieścić informacje o całym zajściu właśnie na twitterze oraz na facebooku.

I tym razem internauci nie zawiedli, ciężarówka została odnaleziona tego samego dnia o godzinie 18.00. Natomiast część sprzętu po ponownym apelu, który pojawił się w sieci zostało odnalezione pięć dni później. Wielkie zaangażowanie ze strony użytkowników facebooka, wprawiło w zdziwienie zarówno policje jak i zespół, nikt nie przypuszczał że skradzione przedmioty będzie można jeszcze odnaleźć. Choć całego sprzętu nie udało się odzyskać, sam zespół zdobył dodatkowy rozgłos oraz nowych fanów, w szczególności na portalach społecznościowych.

Źródło: Wired & Twitter
Przygotowała: Anna Ozimek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry