Zbliża się wojna gigantów – Google kontra Facebook

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA

Popularny portal społecznościowy Facebook, może zacząć się bać. Wszystkim znane Google rusza w 2011 roku ze swoim własnym portalem społecznościowym. Jak na razie znajduje się on w wersji beta, którą testować mogą wyłącznie zaproszeni użytkownicy. Wszystko wskazuje jednak na to, że Google+ wygra starcie.

Nie jest to tylko i wyłącznie portal porównywalny z popularnym Facebookiem. Google+ zawiera w sobie wszystkie aplikacje stworzone przez Google w przejrzystej formie, która ułatwia swobodne przemieszczanie się. Zasadnicza różnica w funkcjonowaniu obu stron jest znacząca. Facebook, zarabia na reklamach i promocji, Google+ wcale nie będzie musiało na siebie zarabiać poprzez umieszczanie reklam. Wystarczy możliwość przejścia do wyszukiwarki.

Dla Facebooka portal jest wszystkim, dla Google jedynie dodatkiem. Głównym powodem dla którego powstał Google+ jest potrzeba firmy, aby ich użytkownicy byli ciągle zalogowani. Jak na razie wszystkie rokowania wskazują, że tak będzie. Zachęcającą różnicą może być też opcja usunięcia konta. Dużym udogodnieniem dla użytkowników, którzy znudzą się posiadaniem portalu będzie wypisanie ich przez fachowców.

Facebook niestety nie oferuje takiej możliwości, raz zarejestrowany zostawiasz swoje dane na zawsze. Każdy nowo powstały wielki porta społecznościowy uczy się na błędach swoich poprzedników. MySpace zostało pokonane przez Facebooka. Czas pokaże czy pomysł Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka, jest niezastąpiony.

Przygotowała : A. Izykowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry