Amerykanie wolą telefony komórkowe od ludzi?

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA

13 procent Amerykanów posiadających telefony komórkowe przyznaje się do wykorzystywania ich podczas spotkań towarzyskich i to bynajmniej nie w celu zapisania numeru telefonu nowo poznanej osoby, ale po to aby uniknąć rozmowy z innymi ludźmi.

stock.xchng

Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badań PEW, 83 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych posiada telefony komórkowe, 13 procent używa ich, aby uniknąć interakcji z innymi ludźmi. Oprócz tak przydatnej funkcji jak pomoc w pielęgnacji zachowań aspołecznych, Amerykanie wykorzystują też bardziej popularne funkcje komórek takie jak wiadomości tekstowe czy dostęp do Internetu.

Tylko 35 procent mieszkańców USA, posiada smartfony, a większość użytkowników komórek korzysta z nich w celu uzyskania szybkiej informacji (51 procent), natomiast mniej niż 6 procent wykorzystuje opcje video rozmowy. Zwiększa się także uzależnienie ludzi od przenośnych telefonów.

27 procent ankietowanych przyznało się, że w przeciągu ostatniego miesiąca nie mogli poradzić sobie w trudnej sytuacji, a powodem tego był brak telefonu komórkowego pod ręką. Amerykanie przyznają się także do używania komórek w celu zabicia nudy – 42 procent. Do tej pory nie przeprowadzono tego typu badań w Europie, choć możemy przypuszczać, że statystyki byłyby porównywalne. Chyba każdy z nas choć raz w życiu użył telefonu komórkowego jako wymówki, może ta funkcja powinna być bardziej rozreklamowana przez operatorów?

Przygotowała: Anna Ozimek
Źródło:Pew Research Center

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry