Anonymous atakują metro w San Francisco [z sieci]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Haktywiści z grupy Anonymous zapowiedzieli kolejny protest na stacji metra Civic Center w San Francisco. Protest ma odbyć się dzisiaj o godzinie 17.00, jest on wynikiem konfliktu pomiędzy funkcjonariuszami BART (Bay Area Rapid Transit) a haktywistami z grupy Anonymous. 7 kwietnia 2011r. jeden z funkcjonariuszy BART śmiertelnie postrzelił bezdomnego na stacji metra Civic Center, ponieważ nie był to pierwszy tego typu incydent w który był zamieszany funkcjonariusz ochrony metra, organizacja Anonymous postanowiła przeprowadzić protest.

Władze metra obawiając się wybuchu zamieszek, na czas protestu odcięły łączność z siecią komórkową, tak aby protestujący nie mogli się komunikować między sobą jak i z osobami z zewnątrz. Te działania BART nie były jednak dobrym posunięciem, gdyż wywołały szybki odzew ze strony Anonymous, którzy uznali tę decyzję za bezprawną oraz ograniczającą prawa człowieka. Członkowie grupy włamali się na główną stronę BART – mybart.com, na której umieścili własne logo oraz wykradli informacje na temat około 100 pracowników ochrony metra, łącznie z ich adresami, adresami mailowymi i hasłami.

Jednocześnie na blogu organizacji ukazała się prośba o zakłócanie łączności w biurach BART, przez spamowanie skrzynek mailowych i zakłócanie łączności telefonicznej. W niedzielę 14 sierpnia na portalu youtube.com pojawia się oficjalne oświadczenie Anonymous, w którym tłumaczą oni powody swoich działań, jak i nawołują do protestu, który ma odbyć się w poniedziałek 15 sierpnia na stacji Civic Center.

Następnego dnia demonstrujący zablokowali na parę godzin, kilka stacji metra w San Francisco,całe zdarzenie relacjonowane było na żywo przez platformę Qik oraz na twitterze (@YouAnonNews). Anonymous to grupa zrzeszająca nieokreśloną liczbę osób, która koordynuje oraz prowadzi swoje działania w sieci, nazywana jest„pierwszą internetową superświadomością”.

Jak sami twierdzą celem ich działalności jest walka z nieuczciwymi korporacjami, niesprawiedliwością oraz cenzurą w Internecie, od czasu powstania w 2003r. Anonimowi mają na swoim koncie ataki na serwery firmy Sony czy Kościoła Scjentologicznego. Na demonstracjach pojawiają się w charakterystycznych maskach inspirowanych postacią głównego bohatera V z komiksu Alana Moore’a „V jak Vendetta”.

Przygotowała:Anna Ozimek
Źródło: Mashable,PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry