Małe jest piękne – Nikon International Small World Competition 2011

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Każdego roku w konkursie Nikon Small World bierze udział tysiące fanów mikrofotografii. W konkursie może uczestniczyć każdy, dlatego zdjęcia są nadsyłane z całego świata, pochodzą zarówno od naukowców, którzy dokumentują swoje badania jak i od hobbystów.

Konkurs organizowany przez Nikona, pozwala nam na zobaczenie w wielokrotnym powiększeniu obiektów, których obecności nie jesteśmy wstanie wykryć zmysłami a czasami nie wiemy nawet o ich istnieniu. Zdjęcia przedstawiające fragmenty błony mydlanej, komórek rakowych czy różnego rodzaju bakterii, bardziej przypominają sztukę abstrakcyjną niż fragment naszego świata.

Jury wybrało już zwycięzcę konkursu, ale nadal można głosować na najbardziej popularne zdjęcie wśród internautów. Wystarczy wejść na oficjalną stronę konkursu: http://www.nikonsmallworld.com/vote i zagłosować na najlepsze według ciebie zdjęcie. Internauci mogą głosować na swoich faworytów do 31 października, finalista nagrody przyznawanej przez jury zostanie wyłoniony 4 października. Zeszłoroczną edycję konkursu wygrało zdjęcie wykonane przez Jonas’a Kinga, wykładowcy z Uniwersytetu Vanderbilt, który sfotografował w stukrotnym powiększeniu fragment serca komara. The Nikon Small World Competition istnieje od 1974 r., od tego momentu stało się jednym z najbardziej znanych konkursów mikrofotografii. Na oficjalnej stronie można zobaczyć galerie ze wszystkich jego edycji oraz zgłosić swój udział w kolejnej edycji.

Przygotowała:Anna Ozimek
Źródło: http://www.nikonsmallworld.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry