Przyszłości według Intela – The Tomorrow Project

BIZNES, GOSPODARKA, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Kto z nas nie zastanawiał się jak wyglądać będzie świat w przyszłości? Za 10, 15 a może 100 lat? Dużą część w budowaniu naszego wyobrażenia o nadchodzących czasach mają obecnie filmy i książki science fiction. Firma Intel postanowiła wydać zbiór opowiadań w których czwórka pisarzy science fiction przedstawia swoje wizje świata przyszłości.

Celem projektu było chęć przewidzenia pragnień konsumentów jak pomoc w wytyczeniu nowych działań Intel’a. W opowiadaniach pojawiają się wzmianki o technologiach, które obecnie testowane są w laboratoriach firmy. Koordynator projektu Brian David Johnson uważa, że projekt ten pomoże określić dalszą drogę rozwoju firmy jak i zainspiruje ludzi do zastanowienia się jak chcą aby wyglądał świat.

Na podstawie badań z zakresu nauk społecznych, nowych technologii oraz globalnych trendów powstały cztery opowiadania, których autorzy skupiają się przede wszystkim na problemach jakich ludzie mogą doświadczyć w przyszłości. Chcieli też znaleźć odpowiedzi na pytania jaki wpływ technologia będzie miała na człowieka, jakie konsekwencje poniesiemy inwestując w jej rozwój? Twórcy projektu przywołują książkę Juliusza Verne „ Z Ziemi na Księżyc” z 1865r. w której to bohaterowie zostają wystrzeleni za pomocą armaty na księżyc.

W 1865r.historia opisana przez Verne’a wydawała się nonsensem, ale po latach prawdopodobnie była początkiem rozwinięcia pomysłu na temat lotów w kosmos. Tym samym wskazując na siłę ludzkiej wyobraźni oraz jej wkład w tworzenie nowych technologii. Zbiór opowiadań nosi tytuł „The Project Tomorrow” i jest dostępny za darmo zarówno w wersji PDF jak i w wersji audio na stronie: http://newsroom.intel.com/docs/DOC-1490

Przygotowała: Anna Ozimek
Źródło: Intel

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry