Były rzecznik WikiLeaks zniszczył ponad 3 000 dokumentów

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, ŚWIAT

Daniel Domscheit-Berg, były rzecznik WikiLeaks stwierdził, że zniszczył należące do Juliana Assange’a dane, które zostały mu przekazane przez informatorów. Wśród zniszczonych dokumentów miały się znajdować: 5 GB na temat Bank of America oraz rządowa amerykańska lista osób nie dopuszczanych do lotów samolotami pasażerskimi. Domscheit – Berg miał zamiar oddać dokumenty Assangowi jednak stwierdził, że współpraca pomiędzy WikiLeaks a informatorami nie gwarantuje im bezpieczeństwa.

Informacje na temat zniszczonych dokumentów ujawnił niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, Daniel Domscheit – Berg został zwolniony z WikiLeaks we wrześniu 2010 roku, z powodu zarzutów o kradzież danych. W swoim oświadczeniu WikiLeaks ujawniło, że przez ostatnie jedenaście miesięcy próbowali wynegocjować zwrócenie danych, jednak Pan Domscheit-Berg odmawiał współpracy.

Relacje między WikiLeaks a Domscheit –Bergiem już od dawna nie należały do najlepszych, po zwolnieniu z WikiLeaks napisał artykuł na temat witryny pt: „Inside WikiLeaks: My Time with Julian Assange at the World’s Most Dangerous Website.” Jak można się było spodziewać publikacja nie przedstawiała WikiLeaks w najlepszym świetle. Utworzył także konkurencyjny portal OpenLeaks, dotychczas nie opublikował on jeszcze żadnych informacji.

Twórca WikiLeaks Julian Assange obecnie przebywa w areszcie domowym w Londynie, skąd czeka go ekstradycja do Szwecji, gdzie będzie musiał odpowiedzieć na zarzuty o wykorzystywanie seksualne.

Przygotowała: Anna Ozimek
Źródło: SiliconFilter

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry