Każdy może zostać DJ’em

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Dzięki takim portalom jak rolling.fm czy outloud.fm możesz słuchać muzyki online razem z przyjaciółmi lub wstąpić do wirtualnego klubu, w którym to ty jesteś dj’em a reszta gości ocenia twój muzyczny gust. Portale te zrobiły błyskawiczną karierę za Oceanem, gdzie najpopularniejszy z nich turntable.fm, który pojawił się na rynku dopiero w styczniu tego roku, już został dofinansowany na kwotę 7,5 miliona $ przez Kanye Westa i Lady Gagę.

Szybki rozwój portalu jak i zainteresowanie ze strony show biznesu, pokazuje, że rynek fonograficzny w przyszłości przeniesie całą swoją działalność do sieci. Niestety turntable.fm jest dostępny tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Idea powstania takiego projektu była bardzo prosta: internauci potrzebowali miejsca w którym mogliby wymienić się muzyką online, zamiast przesyłać linki z youtube.com, wystarczy zalogować się na rolling.fm np. za pomocą facebooka i wymieniać ulubione kawałki z przyjaciółmi czy też poznawać muzyczne upodobania innych osób.

Mike O’Brien twórca Outloud.fm: „Pomyśleliśmy, że byłoby fajnie, gdyby istniały usługi wykonywane w czasie rzeczywistym, gdzie udostępnianie muzyki byłoby łatwe i przyjemne”.

Pomysł genialny w swojej prostocie, działający na zasadzie: zaloguj się, prześlij muzykę, słuchaj i rozmawiaj. Interfejs rolling.fm i turntable.fm zamieniają przeglądarkę w wirtualny taneczny klub, gdzie użytkownicy wymieniający się utworami mogą je oceniać.

Mumu Player oraz Outloud.fm składają się na menu odtwarzania i dodawania utworów oraz okna rozmowy. Twórcy portali zaczynają się zastanawiać jak zwiększyć dochody oraz ich finansowanie, tego typu kwestiami , powinni zająć się artyści, których utwory można by z powodzeniem promować np. poprzez odsyłanie do sklepów internetowych. Niektóre portale podpisały już umowy z Amazon i iTunes.

Przygotowała: Anna Ozimek
Źródło: Wired

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry