Google + weryfikuje użytkowników

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Profile na portalu społecznościowym zostaną poddane weryfikacji, obok imienia i nazwiska użytkownika pojawi się oznaczenie, które będzie informowało o potwierdzonej tożsamości jego właściciela. Na razie weryfikacja dotyczy osób sławnych, znanych i lubianych, czyli takich które posiadają wiele kręgów znajomych.

Przedstawicielka Googla Wen-Ai Yu nie wyklucza, że w przyszłości znaczek potwierdzonej weryfikacji będzie dostępny dla większego grona użytkowników. Obecnie głównym celem tego działania jest umożliwienie zwykłemu użytkownikowi udzielenia informacji, czy rzeczywiście przeglądany przez niego profil należy do danego artysty, polityka lub innej znanej osoby.

Google + chce, aby użytkownicy portalu podawali swoją prawdziwą tożsamość, inaczej niż na innych portalach społecznościowych , gdzie użytkownicy ukrywają się pod wybranymi przez siebie pseudonimami. Uważają również, że trend ten zapoczątkował Facebook, który dzięki temu, że użytkownicy zaczęli podawać swoją prawdziwą tożsamość, pobił portal Myspace.

Niedawno Google + zapoczątkowało usuwanie profili, które nie zgadzały się z taką polityką portalu , z powodu wielu głosów krytyki, firma zdecydowała się na powiadamianie użytkowników o obowiązku publikowania prawdziwych danych. Niektórzy uważają jednak, że każdy powinien mieć prawo do używania pseudonimu w celu ochrony swojej prywatności jak i bezpieczeństwa danych.

Przygotowała: Anna Ozimek
Źródło: Google

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry