Inteligentny czworonóg o imieniu Beau.

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

Naukowców od dawna interesowała kwestia zwierzęcej inteligencji i tego, w jakim stopniu może być ona zbliżona do ludzkiej. Jednak do tej pory największą uwagą cieszyły się szympansy, jako ewolucyjnie nam najbliższe. A co z psami, naszymi najwierniejszymi przyjaciółmi? Czy ktoś kiedyś pomyślał o tym, by nauczyć liczyć podwórkowego Burka?

stock.xchng

Dave Madsen, mieszkający w stanie Montana wpadł właśnie na taki pomysł. Jego labrador Beau, potrafi wykonywać różne rachunki matematyczne. Odejmuje, dodaje, mnoży, dzieli a nawet wyciąga pierwiastki. Zaczęło się niepozornie – od ciastek. Gdy pies był jeszcze szczeniakiem, jego pan dawał mu ciasteczka. Z czasem zaczął wymagać od psa, by liczył ile łakoci dostał wcześniej.

W nagrodę dostawał jeszcze więcej słodkości. Inteligentny labrador pochwycił zabawę i tak się zaczęła jego przygoda z cyframi. Beau informuje o wyniku poprzez szczeknięcia, których liczba jest do niego adekwatna. Jednak Dave stara się nie przemęczać pupila i nie dawać mu rachunków, których rozwiązanie przekracza dziesięć szczeknięć.

Jak więc widzimy zwierzęta często są przez nas niedoceniane. Bo kto wie, gdyby tak popracować nad nimi, można by je nauczyć jeszcze wielu innych niesamowitych rzeczy.

Przygotowała: Małgorzata Kałuża
Źródło: Daily Mail

Powiązane wpisy

  • Wójt

    Hehe .. znam ludzi którzy nie potrafią wykonywać takich działań … i tym razem zwierzeta okazaly sie madrzejsze od ludzikóffff


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry