Myślisz o śpiewaniu w X-Factor – zacznij od LIPS …

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GRY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Według badań o których informowaliśmy około 2 miesięcy temu prawie 85% Polaków poprawnie potrafi śpiewać a około 15% nieśpiewających, ma szanse na to aby się nauczyć. Dzięki uprzejmości firmy ITQ MEDIA mieliśmy możliwość przetestowania gier muzycznych sprawdzających umiejętności śpiewackie w zaciszu domowym. Do naszej dyspozycji było 120 utworów z przedziału lat 1980-2010.

Chcę wam przedstawić grę na platformę XBOX 360 pt. LIPS. Otrzymaliśmy ją do redakcji kilka dni temu a testy jej okazały się jedną wielką zabawą wśród naszych współpracowników.

Jako że nie jesteśmy piosenkarzami ani wielkimi fanami karaoke i nasze umiejętności bardzo prawdopodobnie nie mieszczą się w tych 85% poprawnie śpiewających, postanowiliśmy przejść przez wszystkie dostępne w grze opcje. Przedstawię niektóre z nich aby nie zdradzać wszystkich przyjemności.

Gry z serii LIPS zostały wydane przez Microsoft na platformie XBOX 360 w latach 2008-2010. Każda z edycji zawiera po 40 piosenek podzielonych tematycznie. Ponad 90% piosenek zawiera oryginalne teledyski co stanowi świetną kolekcję wśród płyt DVD (w opcji shuffle można odtworzyć teledyski bez konieczności brania udziału w grze)

Dotychczas wydano następujące edycje :
•Oryginalna gra LIPS (hity z ostatnich 4 dekad)
•LIPS Number One Hits (hity z ostatnich 3 dekad)
•LIPS I love 80’s (najpopularniejsze piosenki z lat 80tych)
•LIPS Party Classics (hity ostatnich 3 dekad – głównie piosenki taneczne/disco/dance)
•LIPS Hity niemieckojęzyczne (dostępne lokalnie)
•LIPS Hity hiszpańskojęzyczne (dostępne lokalnie)

Zapewne zastanawiacie się jakie piosenki będziecie mogli zaśpiewać. Wybór jest bardzo szeroki a jedynym rozczarowaniem z jakim się spotkaliśmy to brak jakichkolwiek polskich hitów.

„Viva la Vida” – Coldplay, „Loser” – Beck, „Don’t Phunk With My Heart” – The Black Eyed Peas,”Heart of Glass” – Blondie, „Disturbia” – Rihanna, „U Can’t Touch This” – MC Hammer, „Touch My Body” – Mariah Carey , „Rehab”- Amy Winehouse, „I Think We’re Alone Now”- Tiffany, „True Faith”- New Order, „Wannabe”- The Spice Girls, „Shiny Happy People”- R.E.M. , „Groove Is in the Heart” – Deee-Lite , „Rhythm of the Night”- DeBarge oraz wiele innych.

Zapewniam Was, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zabraknie waszego ulubionego utworu, możecie go wrzucić do gry z płyty cd , odtwarzacza mp3 lub kupić w XBOX Marketplace za niewielkie pieniądze.

Gra LIPS nie jest 100% Karaoke, ponieważ w trakcie zabawy nie można wyciszyć oryginalnych wykonawców. Można je lekko stłumić, ale nie całkowicie. Nie przeszkadza to w zabawie a jednocześnie możemy się poczuć jak w duecie z Lady Gagą czy członkiem zespołu Tears for Fears.

W zależności jaką edycję wybierzemy, możemy otrzymać mikrofony, które są niezbędne do gry lub samą płytę z grą. Szczerze polecamy przeszukać aukcje internetowe, gdyż ceny sklepowe gier z serii LIPS są do 200% droższe. W Internecie znajdziecie niejedną okazje i grę LIPS z dwoma mikrofonami możecie nabyć za ok. 90zł lub taniej np tutaj .

Mikrofony są dobrej jakości i nie służą podczas gry tylko do śpiewania. Wbudowany sensor ruchu przesyła więcej niż tylko wasz głos do telewizora. Podczas potrząsania nimi stają się instrumentem muzycznym i podczas gry możemy otrzymać dodatkowe punkty jeśli go poprawnie użyjemy.

Gra idealnie uzupełni każdą „domówkę”. Jednocześnie można podłączyć cztery mikrofony lub grać z dodatkowymi znajomymi za pomocą Internetu .
Jeśli jesteście prysznicowymi piosenkarzami również polecamy zabawę z LIPS. Może nie planujecie wystąpienia X-Factorze, ale na pewno udoskonali ona wasze umiejętności wokalne.

Zamiast inwestować 120 zł za godzinę nauki śpiewu kupcie grę LIPS a poznacie na co Was stać w muzycznym świecie.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry