Pracodawco, surfowanie po sieci pomaga w pracy!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, NAUKA, ŚWIAT

Nie zabraniaj swoim pracownikom surfować po sieci w czasie przerw w pracy, nie blokuj im dostępu do portali społecznościowych i ich ulubionych stron. Dlaczego? Według badań przeprowadzonych przez Don J.Q Chen i Vivien K.G Lim z Narodowego Uniwersytetu w Singapurze, surfowanie po sieci sprawia, że pracownicy stają się bardziej wypoczęci a co więcej zwiększa się ich produktywność.


Przeglądanie stron internetowych jest tu porównywane z innymi czynnościami wykonywanymi w czasie przerw takimi jak odpisywanie na maile czy wykonywanie osobistych telefonów. Jak naukowcy przeprowadzili te badania? Grupa 96 studentów została podzielona na trzy mniejsze grupy, każda z nich miała za zadanie przez 20 minut podkreślać literę „e” w dokumentach. Pierwsza grupa pracowała bez przerwy, druga podczas przerwy mogła robić dowolną rzecz, z wyjątkiem przeglądania stron internetowych, trzecia miała 10 minut na surfowanie po ulubionych stronach w sieci.

Po 10 minutowej przerwie, dwie grupy powróciły do swojego zadania. Rezultaty wykazały, że trzecia grupa najlepiej wykonała zlecone zadanie i była najmniej zmęczona jego wykonywaniem. Wykazywali oni także niższy poziom znudzenia i większe zaangażowanie w wykonywaną pracę. Badanie to powtórzono na grupie 191 dorosłych, jego rezultaty były porównywalne.

Vivien K.G Lim porównała tę czynność do przerwy na kawę czy lunch. Przerwa na czytanie np. stron plotkarskich wymaga mniejszego wysiłku umysłowego niż odpisywanie na biurowe maile. Jeśli chcesz, aby twoi pracownicy wkładali w swoją pracę więcej wysiłku niestety musisz pozwolić im na przeglądanie facebooka, youtuba czy pudelka, oczywiście z umiarem.

Przygotowała: Anna Ozimek
Źródło: NUoS/ WSJ

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry