Sentymentalnie o bezrobotnych astronautach

AKTUALNOŚCI, NAUKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

8 lipca prom kosmiczny Atlantis wykonał swoją ostatnią misję, przynosząc tym samym dumę jak i gorzką nostalgię wielu Amerykanom. Smutno było oglądać ten ostatni lot nam zwykłym śmiertelnikom, a co mają zrobić astronauci, którzy wylądowali na bruku? Jak myślisz, co czują teraz? Jak wielu z nich znalazło pracę?

Space Shuttle Atlantis / nasa

Ich dalsze losy postanowili przedstawić fotograf Neil Dacosta i dyrektor artystyczny Sara Philips – choć przyszłość astronautów przedstawiana przez nich nie jest różowa a raczej nosi znamiona czarnej komedii, warto przyjrzeć się im bliżej. Seria zdjęć o nazwie „Samobójstwa Astronauty” odnosi się nie tylko do podboju kosmosu, ale również kondycji społeczeństwa w czasie kryzysu gospodarczego. Dacosta i Philips zrealizowali projekt przedstawiając fikcyjne ostatnie chwile załamanych, anonimowych, bezrobotnych astronautów.

Twórcy chcieli potwierdzić koniec pewnej epoki w sposób wizualny, kto z nas nie chciał zostać kiedyś astronautą czy choćby polecieć w kosmos. Co stało się teraz z tymi marzeniami? Fotografie można zobaczyć na oficjalnej stronie projektu : www.astronautsuicides.com, oprócz zdjęć znajdziemy tam wypowiedź Baracka Obamy z 15 kwietnia 2010 roku: „Rozumiem, że niektórzy uważają, że powinniśmy powrócić na powierzchnię Księżyca, ale muszę to powiedzieć bez ogródek, byliśmy tam wcześniej”

Anna Ozimek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry