Steve Jobs rezygnuje z funkcji CEO Apple

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, TECHNOLOGIE

Steve Jobs współtwórca firmy Apple złożył natychmiastową rezygnację. Jego dotychczasowe stanowisko obejmie Tim Cook, który wcześniej pełnił w korporacji obowiązki dyrektora operacyjnego.

foto: apple

„Zawsze mówiłem, że jeśli kiedykolwiek przyszedłby dzień, kiedy już nie mógłbym spełnić swoich obowiązków i oczekiwań jako dyrektor generalny Apple, byłbym pierwszy, aby o tym poinformować,” Jobs napisał w liście do zarządu Apple w czwartek.

„Niestety, ten dzień nadszedł.” W 2004r. zdiagnozowana u Jobsa raka trzustki, w styczniu tego roku prezes firmy postanowił przejść na urlop zdrowotny.

Większość internautów spekuluje, że jego natychmiastowa rezygnacja ma związek z pogarszającym się stanem zdrowia. Dzięki pracy Jobsa świat mógł zobaczyć pierwszy kieszonkowy odtwarzacz multimedialny iPod, który dokonał rewolucji w muzyce cyfrowej. On przedstawił także pierwszy popularny tablet iPad, którego pojawienie się na rynku spowodowało boom na tablety.

Jako prezes PIXAR stworzył pierwszy film animowany całkowicie stworzony przy użyciu komputera – Toy Story. Oczywiście nie można zapomnieć o sukcesie Apple na polu telefonii komórkowej, czyli stworzeniu iPhone’a czy też o cieszących się popularnością komputerach Mac.

Steve Jobs założył Apple w 1967 razem ze swoim przyjacielem Stevem Woźniakiem. Razem zapoczątkowali Apple II, który pojawił się w sprzedaży w 1977 roku. Jobs porzucił Apple 1985 roku, aby skupić się na opracowaniu nowego OS oraz stworzeniu nowej firmy komputerowej o nazwie NeXT.

Wrócił do Apple w 1996 roku, kiedy firma zakupiła NeXT za 429 mln dolarów i objął stanowisko prezesa zarządu w 1997 roku. Choć Jobs zrezygnował ze pełnienia stanowiska dyrektora generalnego firmy, nadal pełni funkcję prezesa zarządu Apple.

A.Ozimek
Źródło: Apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry