Czy warto narzekać?

AKTUALNOŚCI, POGODA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Idąc dzisiaj wzdłuż ulicy Świdnickiej we Wrocławiu, natknęłam się na grupę młodych mężczyzn, z których jeden stał przy dość osobliwej tablicy. Całą jej osobliwością było pytanie na niej zawarte: „Co zmieniłbyś/zmieniłabyś w swoim życiu?”.

stock.xchng

Pod nim znajdowało się kilka krótkich odpowiedzi. Ktoś zmieniłby fryzurę, ktoś inny ilość atrakcyjnych przedstawicieli płci przeciwnej na tejże ulicy. Pozornie proste pytanie… Spoglądając na własne życie, można by wymieniać w nieskończoność elementy nadające się do wymiany. Np. praca, wygląd, powodzenie, mieszkanie. Ludzie mają w naturze skłonność do narzekania, a czy kiedyś ktoś starał się docenić to, co ma?

Owszem, życie każdego człowieka z dnia na dzień płynie do przodu, ludzie maja plany, marzenia. I tu nie chodzi o to, by ich zaniechać i nie próbować realizować, lecz o to, by jak śpiewa Edyta Geppert, powiedzieć sobie czasami: „kocham Cię życie, choć barwy ściemniasz, wierzę w światełko, które rozprasza mrok”. Więc moi Drodzy, nie narzekajmy, a żyjmy, marzmy i te marzenia realizujmy.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry