Wydano aplikację Allegro na telefony BlackBerry.

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Podczas konferencji w Londynie 3 sierpnia Research In Motion (RIM) zaprezentowało nowy system – BlackBerry® 7. Grupa Allegro stworzyła pierwszą na polskim rynku aplikację dostosowaną do nowego systemu BlackBerry 7.

System BlackBerry 7 wspiera akcelerację sprzętową i standard Open GL. Dzięki tym usprawnieniom gry powstające dla tej platformy zyskają zarówno na interfejsie, jak i grywalności. System wspiera także bardzo szybko rozwijającą się technologię Near Field Communication. Dzięki jej wykorzystaniu możliwe będą w przyszłości bezpieczne płatności zbliżeniowe przy użyciu telefonu. Nowe smartfony RIM z systemem BlackBerry 7 zawierają również technologię BlackBerry Liquid Graphics™, która zapewnia sprzętową akcelerację grafiki w całym systemie. Dzięki tej technologii nawigacja jest jeszcze wygodniejsza, bardziej płynna i naturalna, a wbudowana przeglądarka internetowa działa jeszcze szybciej.

fot. allegro

W sklepie z aplikacjami BlackBerry App World™ dostępne jest już ponad 35 tysięcy aplikacji, które zostały pobrane ponad miliard razy. Na rynek trafiło ponad 150 milionów smartfonów od kanadyjskiego producenta. Wraz z rozwojem platformy rozwija się także dedykowana aplikacja Allegro dla telefonów BlackBerry. Ścisła współpraca Grupy Allegro i RIM pozwala na szybki rozwój aplikacji Allegro dla platformy BlackBerry.

Grupa Allegro stworzyła pierwszą na polskim rynku aplikację dostosowaną do nowego systemu – BlackBerry 7. Aplikacja Allegro stworzona jest zgodnie z najlepszymi praktykami RIM, spełnia warunki BlackBerry Super App. Jest jednym z najlepszych na polskim rynku przykładów aplikacji, która zapewnia doświadczenia użytkownika na najwyższym możliwym poziomie.

Allegro jest ściśle zintegrowane z wbudowanymi aplikacjami BlackBerry, wysyłanie wiadomości odbywa się przez sms, e-mail bądź za pomocą wiadomości BlackBerry Messenger. Użytkownicy mają możliwość wysyłania wiadomości, linków oraz wykonywania połączeń bezpośrednio z aplikacji.

Aplikacja działa w tle, w przypadku aktywności w serwisie użytkownik powiadamiany jest za pomocą odpowiedniego komunikatu na ekranie głównym swojego smartfonu. Powiadomienia generowane są dynamicznie. Komfort jaki zapewnia aplikacja poczują wszyscy użytkownicy BlackBerry licytujący na Allegro, w sytuacji gdy użytkownik zostanie przelicytowany na aukcji, w której bierze udział, zostanie o tym natychmiast powiadomiony. Aplikacja Allegro jest zoptymalizowana pod kątem zużycia baterii, jest usypiana podczas działania w tle, co pozwala na wydłużenie czasu pracy urządzenia.

Źródło: Allegro

Powiązane wpisy

  • Kooooś

    Blackberry ma trochę za mały wyświetlacz .. chyba ze Torch … dobrze ze polski rynek zaczyna myslec o uzytkownikach urzadzen mobilnych …


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry