Google przyznaje się do winy

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA, ŚWIAT

Firma Google musi zapłacić 500 mln dolarów, jest to najwyższa kara finansowa w historii USA. Internetowy gigant wspierał nielegalny import leków do Stanów Zjednoczonych, między innymi dzięki umożliwianiu kanadyjskim internetowym aptekom reklamowania leków, które w USA wydawane są na receptę. Reklamy były umieszczane na platformie AdSense, która jest jednym z głównych źródeł przychodów Google.

//google adsense - strona główna

Firma pomagała także w pozycjonowaniu oraz optymalizacji reklam wybranych aptek, przymykała także oko na nadużywanie słów kluczy w wyszukiwarkach. Proceder ten trwał od 2003 do 2009 roku, kiedy to władze korporacji dowiedziały się o prowadzonym śledztwie w tej sprawie i postanowiły wycofać się z interesu. W aferę zamieszani byli nie tylko zwykli pracownicy firmy, ale również jej głowni dyrektorzy. Jak twierdzi Peter Noronha z Departamentu Sprawiedliwości z śledztwa prowadzonego przeciwko Google wynika, że Larry Page wiedział o całej sprawie.

W oświadczeniu wydanym przez Google, zarząd firmy przyznaje się do winy, oraz dodaje ,że nie powinien godzić się na reklamowanie oraz wspieranie tego typu praktyk. Sprzedaż leków na receptę przez apteki spoza USA obywatelom tego kraju jest przestępstwem, dlatego też Google musi zapłacić karę. Wysokość grzywny odpowiada przychodowi Google z wyświetlanych reklam oraz przychodowi kanadyjskich aptek internetowych ze sprzedaży leków w Stanach Zjednoczonych.

Źródło:PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry