Współżycie przed ślubem.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Zdanie na ten temat jest dość podzielone. Jedni stanowczo negują, inni nie widza przeszkód, jeszcze inni w ogóle się nie wypowiadają. Zapytałam o to, pewną przypadkową osobę, jej odpowiedź była następująca.

stock.xchng

„Kościół neguje, bo uważa to za niemoralne. Media są bardziej tolerancyjne. A ja? Ja jestem za mediami”.

Czy rzeczywiście jest to niemoralne? Biorąc pod uwagę ilość bezpodstawnych aborcji, nastoletnich matek, małżeństw z przymusu, ma się ochotę przyznać tej tezie racje. Jednak z drugiej strony nie powinniśmy oceniać skutków poczynań nieodpowiedzialnych ludzi, ale sam aspekt współżycia.

Wszystko zależy od dojrzałości partnerów, od ich uczuć. By nie traktować tego jak przygodę, by nie działo się to, gdy niemal nieprzytomnie słaniamy się po podłodze, oraz co ważne, by nie działo się z przypadkowymi osobami. Bo czy można negować fizyczny stosunek ludzi, którzy kochają się, są odpowiedzialni, gotowi zadbać o ewentualne dziecko i zdecydowani wstąpić w przyszłości w związek małżeński?

Zapewne i tutaj zdania będą podzielone. Każdy ma swoje odrębne zdanie i każdy ma do tego prawo. Ja osobiście uważam, że trzeba pamiętać o tym, by nie zrobić przez tą decyzję krzywdy sobie i innym. A mówiąc „inni” mam również na myśli potomstwo, które nieplanowanie może zostać poczęte.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry