Młode matki – co zrobić gdy?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Mimo rozwijającego się w zastraszającym tempie świata, temat miłości cielesnej wciąż dla wielu pozostaje w strefie tabu. Rodzice nie rozmawiają z dziećmi, bo się wstydzą, dzieci z rodzicami, bo przecież sami wiedzą najlepiej „jak to działa”. A działać powinno tylko wraz z odpowiedzialnością.

stock.xchng

Nie jest trudno pójść ze sobą do łóżka, spędzić kilka upojnych godzin. Warto jednak czasem zastanowić się, co potem? Co jeśli coś pójdzie nie tak? Młodzi przedstawiciele społeczeństwa często zapominają, że żadna forma antykoncepcji nie daje stu-procentowej pewności.

Nie mówiąc już o tym, że często w porywie silniejszych emocji zapomina się całkowicie o jakiejkolwiek formie antykoncepcji. A rzadko się zdarza, (jeśli się zdarza) by jakaś nastoletnia, bądź dopiero co dobijająca do dwudziestki dziewczyna miała ochotę zostać matką. Często jednak dzieje się właśnie wbrew tym niechęciom. A potem? Oddawanie dzieci pod opiekę dziadków, do domów dziecka, stosowanie aborcji, bądź w skrajniejszych przypadkach wyrzucanie niemowląt na śmietnik. Odrzucanie od siebie „problemu”.

Tylko, że tak się składa, że tym problemem jest żywa istota, więc jeśli ma się tyle „umiejętności”, by spłodzić dziecko, to trzeba mieć tyle rozumu, by zapewnić mu godne życie. W takim razie nasuwa się wniosek, by czekać z tym krokiem aż do ślubu. Ale z tego względu, że jest to dość kontrowersyjny temat, zapraszam do mojego wczorajszego artykułu.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry