Kradzieże z kont – uważaj przy bankomacie

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Kopiowanie kart płatniczych stało się w ostatnim czasie popularnym sposobem okradania kont Polaków. Specjaliści przestrzegają, iż karta może zostać skopiowana na wiele sposobów, np. przez skaner zamontowany w czytniku, albo przez osobę, której – dokonując płatności – podajemy kartę. Jednak dzięki samej karcie złodziej nie dostanie się do naszego konta – musi mieć PIN.

stock.xchng

Dlatego właśnie tak ważny jest dobór numeru (nie może to być zbyt oczywista kombinacja cyfr, np. data urodzin), jak i sposób jego wprowadzania na klawiaturze terminali. Wprowadzając PIN jedną ręką, powinniśmy przysłaniać klawiaturę drugą, tak by nikt ani nic (złodzieje często montują miniaturowe kamery w bankomatach!) nie było w stanie podejrzeć naszej kombinacji cyfr. Jednak nawet to nie chroni nas w pełni przed zakusami złodziei. Musimy uważać także na nakładki montowane na klawiaturze. Te specjalne urządzenia odczytują wpisywane przez klientów banków kody PIN. Dlatego za każdym razem, kiedy chcesz skorzystać z bankomatu – przyjrzyj się uważnie jego klawiaturze.

Jeśli cokolwiek wzbudzi Twoją nieufność, zawiadom obsługę bankomatu. Warto przy tym pamiętać, że złodzieje montują takie urządzenia na noc, bo wtedy trudniej jest je dostrzec. Dlatego w miarę możliwości należy unikać korzystania z bankomatów po zmroku. Specjaliści podkreślają też, że wbrew pozorom bankomaty stojące przy oddziałach banków wcale nie są bezpieczniejsze – właśnie przez ich „popularność” są łakomym kąskiem dla złodziei.

E.Kodzis

Powiązane wpisy

  • Wszystkie terminale od rea card mają wysokie osłony na klawiaturę i nic nie trzeba ręką przysłaniać…


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry