Szczątki ze Stonehenge: pozew druida oddalono

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI

Londyński sąd oddalił pozew, który wniósł druid King Arthur Pendragon, znany niegdyś jako John Timothy Rothwell. Pendragon domagał się zaprzestania wydobywania i badania szczątków ludzkich odkrytych w 2008 roku w okolicach Stonehenge. Zdaniem badaczy, wydobyte szczątki należą do około 40 osób, a ich wiek szacuje się na około 5 tys. lat.
Pendragon pojawił się w sądzie ubrany w szaty druidów i przedstawił się jako wódz Lojalnej Arturiańskiej Grupy Wojennej.

stock.xchng

Oznajmił, że znalezione kości to szczątki królewskiego rodu i kasty kapłanów, którzy mogli być ojcami założycielami wielkiego narodu brytyjskiego. Cały projekt badawczy naukowców z uniwersytetu w Sheffield zyskał aprobatę i zezwolenie ministerstwa sprawiedliwości na 5 lat badań znalezionych szczątków. Pozew Pendragona został oddalony. Sędzia uzasadnił swą decyzję tym, że brak jest dowodów na to, by ministerstwo działało niewłaściwie. Po rozprawie Pendragon powiedział, że podejrzewa, iż jeśli się podda, to szczątki zostaną w końcu przekazane do muzeum, zamiast zostać należycie pochowane w tym samym miejscu, dlatego ma zamiar walczyć dalej.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry