Dzieci chcą być dorosłe.

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Marzeniem każdego małego chłopca, oraz każdej małej dziewczynki jest stanie się już osobą dorosłą, kiedy mama z tatą nie będą już mówili, co można robić, co nie. Dlatego też dzieci z całych sił upodobniają się do starszych, by choć po części spełnić swój największy cel. Dziewczynki pragną się malować i wykradają mamom kosmetyki, przekopują szafy w poszukiwaniu długich sukien i butów na obcasie. A potem przebierają się i malują. Nie ma w tym nic niepokojącego.

stock.xchng

Niepokojące zaczyna być, gdy widzi się małe takie dziewczynki, które nie ukończyły jeszcze podstawówki, z pełnym makijażem na twarzy i rzeczywiście w butach na obcasie. Albo, gdy przypatrując się chłopcom grającym w piłkę słyszymy najbardziej wyszukane przekleństwa. Tak, dzieci pragną być dorosłe, aby to osiągnąć, naśladują starszych. Naśladują ich ze wszystkimi szczegółami.

Nie tylko malują się, bo mama to robi, ale również przeklinają, bo przecież rodzice tak robią. I to właśnie zadanie dla rodziców, by wiedzieli, co i jak robią ich dzieci oraz, by wkraczanie w dorosłość odbywało się u pociech w odpowiednim porządku.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry