Dzieci uzależnione od komputera.

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA

W dobie Internetu, komputerów, ludzie coraz więcej czasu spędzają przy komputerze. Ten sam problem dotyka dzieci. Dzisiaj pociechy wolą pograć w jakieś komputerowe gry niż spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiać, pograć w piłkę, powygłupiać się i pośmiać. A jeżeli nawet mają ochotę porozmawiać, to i tak wykorzystują do tego Internet.

stock.xchng

A bywa jeszcze gorzej. Młodzi znajdują takie gry, które pochłaniają ich bez reszty. Wtedy nie liczy się dla nich nic innego, poza komputerem. Wtedy już nawet ingerencja rodziców nie pomaga. Są oni zatraceni w świecie, który tak naprawdę nie istnieje. A co na tym cierpi? Ich oczy, kręgosłup, psychika, więzi z rówieśnikami. Dlatego rodzice powinni kontrolować swoje dzieci. Dzieciństwo to zbyt piękny czas, by spędzić go przed monitorem komputera.

M.Kałuża

Powiązane wpisy

  • Nie ma sensu siać zgrozy przed nową technologią tylko dlatego, że samemu będąc dzieckiem nie miało się z nią więkshej styczności. Dzieci, które przyshły na świat w dobie, gdy technologie informatyczne są wshechobecne i dostępne nawet w krajach, gdzie żyje się za dolara dziennie poradzą sobie z nimi bez problemu i bez pomocy rodziców. To ich świat i jeśli sobie nie poradzą, to nikt im nie pomoże, a jush na pewno nie poprzednie pokolenie. Ponieważ po prostu mushą sobie poradzić, robią to i lęki starshego pokolenia wzbudzają co najwyżej wzruszenie ramion. Dla tych dzieci to nie jest coś co należy oswoić lub traktować ostrożnie, bo nowe. Wshechobecne komputery wshelkich rozmiarów i maści to fakt życia, taki sam jak ten, że chłopcy mają siusiaka, a dziewczynki nie. Sugeruję sobie po prostu zacząć z tą wiedzą radzić. Milk and kisses!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry