Tragedia dziecięcymi kredkami: „We shall never forget 9/11: The kids book of freedom”

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MEDIA

Na amerykańskim rynku ukazała się właśnie kontrowersyjna publikacja dla dzieci. Książka-kolorowanka opowiadająca o zamachu z 11 września 2001 roku. Środowiska amerykańskich muzułmanów natychmiast zarzuciły autorom nawoływanie do nienawiści na tle religijnym.

stock.xchng

Tak ostra reakcja tylko poprawiła wyniki sprzedaży książki.
Kolorowanka zatytułowana została „Nie powinniśmy nigdy zapomnieć 9/11: Książka dla dzieci o wolności”. Znajdziemy w niej drastyczne rysunki ukazujące np. moment zastrzelenia przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena przez amerykańskich komandosów w Pakistanie, a także płonące wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Zdaniem Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), kolorowanka ma przesłanie antymuzułmańskie i uczy dzieci stereotypowego myślenia, iż każdy wyznawca islamu jest groźnym ekstremistą.

Dzieci pozbawione kontaktu z muzułmanami, nie będą w stanie zweryfikować tej tezy. Ponadto, w książeczce nie znalazła się żadna wzmianka o tym, że wśród ratowników i osób, które zginęły w katastrofie, byli także wyznawcy islamu. Nie wspomniano też, że większość muzułmanów na świecie potępia terroryzm. Wydawnictwo kolorowanki, Really Big Coloring Books, odpiera te ataki twierdząc, że przedstawiają „prawdę w czarno-białych kolorach”, a prawda jest taka, że 19 terrorystów, którzy zabili 3 tysiące ludzi byli radykalnymi islamistami. Wydawca Wayne Bell twierdzi również, że kolorowanka nie nawołuje do nienawiści, a ma jedynie wymiar patriotyczno-edukacyjny.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry