Wybór lekcji wf-u – rozporządzenia MEN

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Rok szkolny 2011/2012 przyniósł wielkie udogodnienie dla uczniów nie lubiących fizycznego wysiłku. Już od pierwszego września weszło rozporządzenie utworzone przez Ministra Edukacji Narodowej w porozumieniu z Ministrem Sportu i Turystyki. Wiąże się ono z dopuszczalnymi formami realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. Zgodnie z rozporządzeniem lekcje wychowania fizycznego mają się odbywać w formie klasowo-lekcyjnej lub w formie zajęć wybranych przez ucznia.

stock.xchng

Z taką uwagą, że zajęcia klasowo-lekcyjne muszą odbywać się w sali gimnastycznej, na boisku szkolnym lub terenie sportowym do którego szkoła ma dostęp. Do wyboru jakiego mogą dokonać uczniowie kwalifikują się między innymi zajęcia sportowe, zajęcia sprawnościowo-zdrowotne, zajęcia taneczne i aktywne formy turystyki. W rozporządzenie został również nakreślony wymiar godzin. W szkołach podstawowych i gimnazjalnych zajęć klasowo-lekcyjnych nie może być mniej niż dwie, natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych jedna.

Rozporządzenie Ministra nie zmieniło w dużym stopniu wyglądu lekcji wychowania fizycznego, pozwoliło natomiast rodzicom podejmować wybór o zajęciach niepełnoletnich dzieci.

A. Iżykowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry