@author nowa usługa Kindle

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KONWERGENCJA, MEDIA, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Decyzje podejmowane przez głównego bohatera nie są dla ciebie zrozumiałe? Zastanawiasz się czym inspirował się autor wymyślając tak intrygującą fabułę? A może chcesz porównać jego nowe dzieło ze starymi? 30 Sierpnia firma Amazon.com uruchomiła nową usługę, każdy posiadacz czytnika Kindle może w trakcie czytania e-booka zadać pytanie autorowi i to bezpośrednio przez czytnik.

Aby skontaktować się z twórcą książki należy po prostu zaznaczyć jej fragment, wpisać nazwę @author oraz pytanie jakie chcemy zadać. Nasz wiadomość zostaje przesłana do Amazon, powiadomienie o odpowiedzi dostarczane jest na maila czytelnika. Jak wskazuje sama ikona @ , usługa powiązana jest z twitterem(Amazon.com musiał zarezerwować dla siebie nazwę @author).

Nie jest to interakcja odbywająca się w czasie rzeczywistym jednak pozwala ona na zetknięcie się ze swoim ulubionym pisarzem w sposób bardziej osobisty. Pojawienie się takiej usługi, wskazuje również, że w przyszłości elektroniczne czytniki będą miały swoim użytkownikom do zaoferowania o wiele więcej udogodnień. Usługa ta na razie jest w wersji beta, dlatego też do naszej dyspozycji jest 15 pisarzy – wszyscy zostali wyszczególnieni na stronie Amazon.

A.Ozimek
Źródło: http://lifehacker.com/


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry