Przez komputery dzieci są coraz słabsze

AKTUALNOŚCI, INTERNET, KOMPUTERY, NAUKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Hodujemy pokolenie słabeuszy – tak wynika z badań uniwersytetu Essex, które ukazały się w „Acta Paediatrica”. Dzieci, zamiast bawić się na dworze i podnosić sprawność fizyczną, spędzają czas wolny przyklejone do monitorów komputerów. Zabawy, które jeszcze 10 lat temu należały do „podwórkowego kanonu”, teraz okazują się zbyt trudne i męczące.

Dzieci coraz częściej nie biorą udziału w zabawach, które wymagają trenowania siły mięśni – nie wspinają się po drzewach, nie przeciągają liny, nie ćwiczą na drążku. Skutki widać w wynikach badań naukowców z Essex. Siła w ramionach u współczesnych dzieci zmalała o 26 procent, a uścisk w dłoni o 7 procent. Badania wykazały także, że zmieniła się budowa ciała u dzieci – jest mniej mięśni, a więcej tkanki tłuszczowej przy zbliżonym wskaźniku masy.

Komputery nie są jedynymi winnymi tej sytuacji. Tam Fry z organizacji rozwoju dzieci Child Growth Foundation twierdzi, że winni są także opiekunowie, którzy nie pozwalają dzieciom na „niebezpieczne”, ich zdaniem, zabawy ruchowe, takie jak np. wspinaczka.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry