Wiesz jak czuje się świat?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Jak czują się teraz ludzie w Bagdadzie? Jakie jest najszczęśliwsze miasto na ziemi? A najsmutniejsze? Europejczycy czują się szczęśliwsi od Amerykanów,czy może ich poziom szczęścia jest taki sam? Jak pogoda wpływa na nasze emocje? Odpowiedzi na te oraz inne pytania możemy znaleźć w łatwy i przyjemny sposób korzystając ze strony wefeelfine.org .

Projekt „We feel fine” polega na wyszukiwaniu na blogach na całym świecie fragmentów zawierających słowa „I feel” oraz „I am feeling”. Program zapamiętuje także z jakiego miejsca na ziemi pochodzi zdanie czy napisane zostało przez kobietę, czy przez mężczyznę. W jakim wieku jest autor wpisu i czy był to podpis pod zdjęciem czy może fragment dziennik danej osoby. Rezultatem tych badań jest strona na której zgromadzono kilkanaście milionów „uczuć” i wzrastają one codziennie od około 15000 do 20000. Plansza na której migają nam kolorowe kropki to nic innego jak fragment bloga konkretnej osoby, wystarczy nacisnąć na wybraną przez nas kropkę, aby odczytać zdania lub zobaczyć ukryte pod nim zdjęcie.

Od koloru kropki zależy jakie uczucie się pod nią kryje, im jaśniejsza tym bardziej pozytywne uczucia. Strona została założona przez Johnatana Harrisa oraz Sepa Kamvara, jednak nie ma wątpliwości że to sami użytkownicy sieci tworzą jej zawartość, na którą składają się fragmenty blogów, obrazów i przemyśleń. Świat nie wydaje się tak duży i odległy, większość z nas dzieli te same emocje.
Adres strony: www.wefeelfine.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry