Kto kupi Hulu?

AKTUALNOŚCI, BIZNES, KONWERGENCJA, MEDIA

Licytacja jednego z serwisów streamingowych trwa, z wyścigu odpadł potencjalny nabywca DirectTV. Na polu walki pozostał Amazon, Yahoo i DirecTV Dish Network, z czego to właśnie Amazon ma największe szanse przejąć Hulu. Dyrektor generalny Hulu Jason Kilar pracował w Amazon przez prawię dekadę jako wiceprezes ds. oprogramowania, ponadto dobrze zna on dyrektora generalnego sklepu. Nie jest też niespodzianką, że wylicytowanie Hulu zdecydowanie wzbogaciłoby ofertę Amazon jaki utrwaliło jej pozycje na rynku.

fot: hulu.com


Po pierwsze przejęcie dałoby szanse Amazon na pojawienie się na rynku mediów strumieniowych. Infrastruktura Hulu, która zwiera tysiące godzin popularnych programów telewizyjnych i filmów mogłaby być nowym sposobem zwiększenia przychodów. Mogłaby także służyć za dodatkową opcje dla tych, którzy wykupili konto Amazon Prime. Po drugie oferta mogłaby wzbogacić nowy tablet Amazon np. jego użytkownicy mieliby nieograniczony dostęp do zasobów Hulu, co zdecydowanie poprawiło by jego notowania na rynku tabletów. Oczywiście, dwie pozostałe frimy – Yahoo i DirecTV Dish Network maja swoje powody, aby starać się o przejęcie hulu.

Jeśli Yahoo udałoby się wygrać licytację na pewno połączenie istniejącej strategii reklamowej z ofertą wideo najwyższej jakości była by bardzo korzysta, a co więcej pozwoliłaby Yahoo rozwinąć się w całkiem nowym kierunku, generując przy tym więcej zysków niż strat. Dish Network skupia się przede wszystkim na mediach strumieniowych, jego niedawne przejęcie Blockbustera pozwoliło firmie rozwinąć skrzydła i nie zamierza ona łatwo rezygnować z przejęcia kolejnego serwisu. Cóż Hulu posiada prawa do wykorzystywania programów telewizyjnych przez pięć lat , w tym do udostępniania ekskluzywnych programów na dwa lata. Ktokolwiek wygra przetarg zapewne nie będzie żałował wydanych pieniędzy.

Źródło:Hulu/Yahoo/PcMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry