Wakacje we wrześniu, dlaczego nie?

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Lubimy podróżować. Spędzać czas za granicą. Zwiedzać. Wielu z nas ma tylko dwa tygodnie w roku urlopu i marzy by je dobrze wykorzystać. Dla jednych to spanie pod namiotem, dla innych wylegiwanie się nad basenem, a dla jeszcze innych bieganie po muzeach. Jak się okazało wśród wszystkich urlopowiczów największym uznaniem cieszy się wypoczynek nad basenem . I co nas wtedy najbardziej irytuje ? Biegające na około i krzyczące dzieci.

stock.xchng

Coraz więcej ludzi wybiera się na urlop w okolicach września . Mają gwarancję świętego spokoju, a także o wiele mniejszego tłumu w hotelach i na plażach, a także trochę niższych cen. Nie ma się co dziwić. Ludzie, którzy przez cały rok pracują w stresie, przy szumie urządzeń biurowych i krzykach szefów chcą chociaż na wakacjach posłuchać nieco innych dźwięków.

A co zrobić, gdy mamy dzieci w wieku szkolnym i nie możemy sobie pozwolić na wakacje w innym terminie niż lipiec-sierpień ? A też chcielibyśmy sobie odpocząć ? Warto rozeznać się wśród rodziców i teściów czy nie chcieliby przejąć naszych obowiązków na tydzień. Jeżeli naturalnie nasza latorośl jest w takim wieku, że spokojnie do dziadków na tydzień mogłaby się przeprowadzić. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości pozostaje tylko czekać aż dziecko będzie na tyle duże żeby mogło zostać samo w domu

J.Błaszczyk

Powiązane wpisy

  • Diana

    Z wielką chęcią poleciałabym teraz na wakacje, ale niestety nie dostanę urlopu więc będę musiała na wyjazd czekać aż do lata. Ale już sobie wybrałam wycieczkę, teraz jest w niektórych biurach tak, że za wczesną rezerwację można sporo mniej zapłacić za wczasy. Ja będę lecieć najprawdopodobniej na Teneryfę w maju lub czerwcu i wyjdzie mi 25% taniej plus mam gwarancję niezmienności ceny. No ale to do końca roku trzeba się zdecydować na jakiś kierunek. Ale ja akurat lubię mieć wszystko wcześniej dokładnie zaplanowane.

  • Chałwa

    Ja np uwielbiam podróżować w takich miesiącach jak wrzesień, październik czy listopad. W tym roku jeszcze nigdzie nie byłam, ale lecę za kilka dni do Egiptu. Wycieczkę znalazłam super, do całkiem nieźle prezentującego się hotelu na stronce alfa staru. Zarezerwowałam, zapłaciłam a lot mam dosłownie za kilka dni. To się nazywa szybkie załatwianie urlopu. Tak naprawdę do końca nie wiedziałam kiedy szef da mi trochę wolnego więc niczego wcześniej wykupić nie mogłam. Ale do rzeczy – we wrześniu czy październiku, kiedy u nas jest już chłodno, a ludziom skończyły się już urlopy, takie wakacje są naprawdę super sprawą. Nie ma walki o leżaki czy kawałek wolnego miejsca na plaży. A słońce nadal mocno świeci. Mam zamiar cały tydzień wylegiwać się i opalać. Do Polski słonko póki co nie wróci!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry