Eksperci z całego świata dyskutują w Poznaniu o zrównoważonym rozwoju przemysłu

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Mało kto wie, że serek, który jemy na śniadanie, mógłby być świeży dłużej – dzięki opakowaniu. Nie każdy przedsiębiorca ma też wiedzę, jak podnieść konkurencyjność i innowacyjność własnej firmy. Brzmi jak sucha teoria? Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wiedzą, jak zastosować ją w praktyce. 12 września rozpoczyna się 11. Międzynarodowa Konferencja Towaroznawstwa w Poznaniu.

ue-poznan

Od 12 do 14 września 2011 mury Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznaniu gościć będą wielu znamienitych gości z Polski i zagranicy. 11. Międzynarodowa Konferencja Towaroznawcza INTERNATIONAL COMMODITY SCIENCE, organizowana pod auspicjami IGWT, będzie połączona z 85-leciem istnienia Uniwersytetu Ekonomicznego, który już od kilku lat zajmuje się kwestią włączania zasad zrównoważonego rozwoju w procesy modernizacyjne.

Na spotkanie zaproszono zainteresowanych tematem badaczy akademickich i praktyków, których łączy zapał do poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla przemysłu. Zgodnie twierdzą oni, że sukces idzie w parze z innowacyjnością, która ma kolor zielony. Stąd termin „zielone kołnierzyki”, określający kategorię przedsiębiorców wprowadzających udoskonalenia korzystne dla środowiska naturalnego. Nazwa ta nawiązuje do znanych powszechnie białych i niebieskich kołnierzyków.

Profesor dr hab. Zenon Foltynowicz, dziekan Wydziału Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

– Tak zwane ekotrendy są coraz popularniejsze w wielu dziedzinach życia. Problematyka przemyślanej i świadomej konsumpcji musi na stałe wejść do dyskursu publicznego – czy to ze względu na samą kwestię ekologii, czy to w związku z koniecznością poprawy efektywności energetycznej gospodarek krajowych. Warto więc inwestować w tę wiedzę.

Międzynarodowa Konferencja Towaroznawstwa to cykliczne spotkanie naukowców z całego świata, organizowane co dwa lata na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Podobnie jak w latach poprzednich, współorganizatorem konferencji i patronem naukowym jest poznańska Komisja Nauk Towaroznawczych PAN. Podejmowana tematyka wpisuje się w coraz popularniejszy trend budowania rynku pracy i gospodarek opartych na zielonych kołnierzykach.

Profesor dr hab. Zenon Foltynowicz, dziekan Wydziału Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

– Kwestia zrównoważonego rozwoju i zieloności in genere powraca w dyskursie publicznym już od kilku lat. Z oczywistych względów stała się więc przedmiotem zainteresowania badaczy i naukowców, których będziemy gościć na naszej konferencji.

Swoje prelekcje w Poznaniu wygłoszą polscy uczeni: prof. Z. Foltynowicz, prof. M. Filipiak, prof. P. Szewczyk, prof. M. Urbaniak, prof. J. Łuczak oraz goście z zagranicy: prof. M. Mayor, prof. E. Waginger, prof. P. Giungato, prof. Clasadonte, prof. Biniecka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ue.poznan.pl/igwt/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry