Konflikt pokoleń – Kto z nas tego nie doświadczył?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Kto z nas tego nie doświadczył? Spór międzypokoleniowy towarzyszy nam od niepamiętnych czasów. Rodzice nie rozumieją dzieci, dzieci nie chcą rozumieć rodziców. A im głębiej wchodzić w ten konflikt, tym bardziej można się zapętlić. Młodzi, wraz ze swoją energią, temperamentem i poczuciem, że mogą przenosić góry, częściej popełniają błędy i dokonują wyborów, od których rodzicom jeży się włos na głowie.

stock.xchng

Nie słuchają tłumaczeń, nieodwołanie przekonani do swoich racji, za wszelką cenę dążą do niezależności. Dlaczego? By popełniać błędy wplątywać się w kłopoty, odczuć wszystkich nieprzyjemnych aspektów dorosłego życia. To z kolei, dlatego, by nie zostać do końca życia małym chłopcem czy dziewczynką. Rodzice zaś mają trochę inny pogląd na ten temat. Jako, że sami przechodzili ten okres w swoim życiu, wiedzą ile błędów można wtedy popełnić, jak wiele złych dróg wybrać, są świadomi tego, co z tego może wyniknąć.

Martwią się i te wszystkie długie rozmowy, tłumaczenia i perswazje wynikają właśnie z tej troski i niepokoju. Cóż można z tym zrobić? Może obie strony powinny nauczyć słuchać się nawzajem, dzieci nie powinny zapominać o tym, co kieruje rodzicami, a rodzice o tym, że nie uchronią dzieci przed błędami. Każdy człowiek musi popełnić masę własnych, bo tak właśnie kształtuje się ich życie, za które biorą odpowiedzialność i tak zdobywają doświadczenie pracodawcy, zwanym życiem.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry