Nowe Delicious.com w rękach twórców youtube

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, ŚWIAT

Założyciele Youtube planują wypromować serwis delicious.com. Chad Hurley oraz Steve Chen udowodnili już, że potrafią zamienić stronę internetową w żyłę złota (a później sprzedać ją Google za 1,65 miliarda dolarów), ale czy tym razem będą mieli tyle szczęścia? Serwis delicious.com działa od 2003r. wcześniej znany był jako del.icio.us i służył gromadzeniu i kategoryzacji linków do ulubionych stron www.

Jednak jego prosty interfejs głównie HTML i adresy URL, nie zyskały dużej popularności wśród internautów, chociaż serwis nadal przyciąga około pół miliona użytkowników miesięcznie. W 2005 roku został on przejęty przez Yahoo, firmie jednak nie udało się wypromować serwisu– kiedy pojawiły się plotki na temat planowanego przez Yahoo zamknięcia delicious.com, Chen i Hurley złożyli swoją ofertę. Nowi właściciele mają w planie odnowy: remont wyglądu witryny, oprogramowania i systemu, który wykorzystywany jest do oznaczania i organizowania linków. Uproszczona oraz bardziej przystępna odsłona serwisu ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Jak przyznaje Steve Chen chce on w ten sposób uratować jedną z oryginalnych firm Web 2.0, które rozpoczęły ruch udostępniania oraz wymiany informacji w sieci. Użytkownicy, którzy byli zalewani nieistotnymi linkami i informacjami na facebooku czy twitterze będą mieli możliwość wyszukiwania bardziej spersonalizowanych i odpowiednich artykułów, linków oraz plików wideo.

Źrodło:NYTimes

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry