Twitter coraz bardziej popularny

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Popularność Twittera cały czas rośnie, w czwartek portal społecznościowy mógł się poszczycić zdobyciem 100 milionów aktywnych użytkowników, z czego ponad połowa korzysta z serwisu codziennie. Od początku roku jest to wzrost użytkowników o 82 %, to zdecydowanie najlepszy wynik w historii serwisu.

Przyczyniła się do tego możliwość korzystania z serwisu za pośrednictwem telefonu z tej funkcji korzysta 55% użytkowników. Badania wykazały także, że przycisk twitter na stronie internetowej zwiększa jej atrakcyjność, nic więc dziwnego że coraz więcej firm umieszcza odnośnik do serwisu na swoich stronach. Serwis nie służy jedynie do wymieniania wiadomości między znajomymi, ogromna ilość rożnych organizacji pozwala w prosty sposób na dostarczenia najświeższych wiadomości.

Pomijając fakt, że portal jest przepełniony „gwiazdami”, które wydają się być uzależnione od tweetowania, w serwisie znajdziemy: 75% graczy NBA, 50% graczy NFL, 85% członków senatu Stanów Zjednoczonych oraz 87% gwiazd muzyki. W przeciwieństwie do Google +, Twitter nie wymaga weryfikacji konta dlatego mamy możliwość ukrywania się pod wybranym pseudonimem. Użytkownicy serwisu, korzystają z niego często i chętnie, codziennie w serwisie pojawia się 230 milionów tweetów, czyli miesięcznie serwis zostaje zbombardowany 5 miliardami krótkich wiadomości.

Źródło:Twitter/PcMag/Wired

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry