Jak wielki jest Internet?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Odpowiedź na to pytanie będą się starali znaleźć naukowcy z World Wide Web Foundation. Ich nowy projekt ma na celu ujawnienie ile w przybliżeniu istnieje stron WWW, jak ich ilość rozkłada się na poszczególne państwa i regiony oraz jakie wnioski możemy wyciągnąć z tej analizy na przyszłość. Jak do tej pory naukowcy przyjmowali że w sieci istnieje około bilion stron WWW, co to oznacza dla nas?

stock.xchng

Jeżeli przyjmiemy, że Internet pełni rolę zbiorowego mózgu to posiada on więcej neuronów niż ilość tych znajdujących się w naszym mózgu. Web to około biliona stron, natomiast ludzki mózg zawiera około 100 miliardów neuronów. Możemy tylko dodać, że liczba naszych neuronów raczej nie zwiększa się dwukrotnie co kilka lat, natomiast sieć nadal się rozrasta. Badania zostaną przeprowadzone dzięki wsparciu Googla, który zainwestował w przedsięwzięcie milion dolarów, wyniki będą dostępne online na początku przyszłego roku.

Nie jest to pierwsze badanie wielkości sieci, podobnymi badaniami zajmuje się Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) jednak jak twierdzi dyrektor generalny fundacji WWW nowe badania mają być uzupełnieniem do raportów sporządzanych przez ITU. W celu „zmierzenia” wielkości Internetu naukowcy będą wykorzystywać takie narzędzia jak: badania użytkowników, dostawców Internetu, raporty rządowe i dane przeglądarek internetowych.

Źródło: CNN/WWWF

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry