Ujawnij swój sekret

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ROZRYWKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Sześć lat temu Frank Warren zdecydował się na umieszczenie swojego adresu w sieci razem z prośbą, aby ludzie z całego świata wysyłali mu anonimowo własnoręcznie zrobione karty pocztowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miały one zawierać niewyjawione dotąd sekrety. Rezultaty tego projektu możemy oglądać na stronie: http://www.postsecret.com/, gdzie co niedzielę publikowanych jest 20-25 sekretów.

Choć sam twórca nie pozwala na umieszczenie na stronie reklam, ponieważ uważa że nie będzie on komercjalizował swojego projektu. Nie ukrywa też, że ponad pół milionowa społeczność byłaby łakomym kąskiem reklamodawców. Pan Warren wydaje się niekonsekwentny w swoich wypowiedziach bo czy pojawienie się w zeszłym tygodniu aplikacji na iPhone’a pod szyldem PostSecret nie jest komercjalizacją projektu? Aplikacja PostSecret już znalazła się wśród dwudziestu najchętniej kupowanych aplikacji (cena to 1,99$), w przygotowaniu jest także wersja na platformę Android.

Aplikacja pozwala na publikowanie swoich sekretów w biegu i prosto z ekranu telefonu, oczywiście wszystko odbywa się anonimowo, ale jeśli wyrazimy zgodę możemy podać miasto i kraj z jakiego wysyłamy wiadomość. Na pewno ujawnienie swoich najskrytszych myśli pozwala na poprawienie sobie samopoczucia, jednak gdzie jest granica między pomaganiem ludziom a czerpaniem korzyści z tego projektu. Dzięki aplikacji projekt zamienił się w alternatywę sieci społecznościowej, gdzie mimo, że nie ujawniamy się możemy poczuć dziwną więź z innymi ludźmi dzieląc się swoimi sekretami.

Zobacz reklame aplikacji:

A.Ozimek

Źródło:
http://www.postsecret.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry