Diagnosia – medyczna wyszukiwarka w Europie

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Diagnosia to wyszukiwarka medyczna, która ma na celu stworzenie ogólnoeuropejskiej bazy danych leków, zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Tak, aby każdy mógł porównać łatwo i szybko leki w 22 rożnych krajach. Celem jest stworzenie systemu, który oprócz podstawowych informacji o leku zawierałby: informacje znajdujące się na ulotce, odpowiednie badania kliniczne oraz informacje marketingowe od firm farmaceutycznych.

Serwis ma być odzwierciedleniem takich stron jak Rxlist czy Drugs.com działających w Stanach Zjednoczonych. Dla lekarzy jest to o tyle udogodnieniem, że pojawiać się będzie ujednolicenie wszystkich wariantów leku dostępnego w Europie a wszystko będzie można sprawdzić w jednej wyszukiwarce. Gdy lek pojawia się na terenie jakiegoś kraju są rozsyłane oddzielne ulotki dla pacjentów i lekarzy, często są one gromadzone przez krajowe organy jak np. ma to miejsce w Wielkiej Brytanii, ale niestety nie są one dostępne online.

Obecnie w systemie można wyszukiwać informacji w czterech językach – hiszpańskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Twórcy serwisu planują rozszerzenie swojej działalności na inne kraje europejskie.

A.Ozimek

Źródła:
http://www.diagnosia.com/en/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry