Wielki Brat w pracy legalny

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, POLSKA

Specjaliści twierdzą, że dzięki monitorowaniu poczynań komputerowych swych pracowników , średniej wielkości firma może zaoszczędzić rocznie nawet ponad pół miliona złotych. Przeciętny pracownik marnuje codziennie około godziny na korzystanie z internetu w celach niezwiązanych z pracą.

Photo: Robert Kneschke

Niektórzy sprawdzają prywatna pocztę, inni robią zakupy on-line, zaglądają na profile na portalach społecznościowych, korzystają z komunikatorów. Wprowadzenie programów kontrolujących pracownika zapewnia szefowi dokładne dane co do tego, co zatrudniany przez niego człowiek robi w czasie, za który mu się płaci.

Tak więc szef dostanie konkretne informacje: na jakie strony pracownik zagląda, ile czasu na nich spędza, czy i po co korzysta z dodatkowego sprzętu takiego jak np. drukarka. Szefostwo ma prawo korzystania z takich programów, jedynym warunkiem jest wcześniejsze poinformowanie pracowników o „Wielkim Bracie” na ich komputerze – jeśli tego nie zrobią, dane przez nich gromadzone nie mogą być przyczyną zwolnienia a nawet zaskarżenia pracodawcy w sądzie pracy.

E.Kodzis

Info: GW

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry