Heidi Klum niebezpieczna dla twojego komputera

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, INTERNET, ROZRYWKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Heidi Klum supermodelka, prowadząca amerykańskego reality show, postać niebezpieczna dla użytkowników sieci. Firma McAfee co roku przedstawia listę gwiazd, których poszukiwanie w Internecie może się zakończyć niemiłą niespodzianką. Ranking nie uwzględnia atrakcyjności celebrytów, ale to jakie jest prawdopodobieństwo, że spamerzy, oszuści będą wykorzystywać tę właśnie wizerunek sławnej osoby do ukrycia wirusa czy inne złośliwego programu.

Dyrektor ds. badań sieci Paula Greve z McAfee uważa, że konsumenci powinni być szczególnie świadomi szkodliwych treści znajdujących się w ukryciu np. w skróconych adresach URL , anonimowych wiadomościach wysyłanych na serwisy społecznościowe czy w mailach. Według McAfee szukając zdjęć supermodelki mamy szansę 1:10 trafienia na link prowadzący do strony szkodliwej dla naszego komputera. Co ciekawe miłośnicy gwiazd sportu i muzyki mają mniejsze szansę trafić na złośliwe programy niż wielbiciele celebrytów ze świata filmu i mody.

Wśród grupy ryzyka znajdują się takie gwiazdy jak: Jessica Biel, Katherine Heigle, Mila Kunis, Anna Paquin i Scarlet Johansson. Dopiero 58 miejsce w rankingu zajmuje Lady Gaga a 49 Justin Bieber.

A.Ozimek

Źródła:
http://www.inquisitr.com/
http://edition.cnn.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry