Nie taka szafa straszna.

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA

Wiosna i jesień, to są dwa okresy, gdy Polacy robią porządki w szafie. Zmiana z letnich ciuchów na zimowe i odwrotnie. Często też bierzemy stan naszej szafy pod lupę przed pakowaniem się na wakacje. Nagle okazuje się, że kupiłaś coś na wyprzedaży, włożyłaś do szafy (- będzie na później) , i … zapomniałaś o tym. Prawda jest taka, że non stop kupujemy jakieś ubrania. Sprzyjają temu okazyjne ceny, moda, czy znajomość fajnych second-handów.

stock.xchng

Ubrań przybywa, a miejsca w szafie niestety nie. Kolejne pary butów, spodnie, sukienki, płaszcze są upychane gdzie tylko się da. Aż dochodzimy do momentu ogromnej irytacji. I naturalnie postanawiamy zrobić Porządek przez duże P. Proponuję przed zabraniem się za układnie zakupienie kilku pudeł kartonowych bądź plastikowych (np. w kwiatki, wzorki IKEA od 9,99zł) oraz akcesorii do szafy (np. haczyki, wielofunkcyjne wieszaki czy materiałowe pudełka do szuflad). Najlepszą metodą na początek będzie wyjęcie wszystkich rzeczy i pogrupowanie je na „te, w których będziemy chodzić” i „te, których nigdy już nie założymy”. Ubrania z drugiej grupy pakujemy w worek i odnosimy do PCK. Pierwszą grupę dzielimy na „letnie” i „zimowe” .

W zależności od tego jaka pora roku się zbliża, odpowiednie rzeczy wykładamy do pudełek. Możemy je dodatkowo pogrupować np. bluzki, spodnie, sukienki itd. Rzeczy, które nam zostały staramy luźno ułożyć w szafie. Każdy ciuch niech ma swoje stałe miejsce. Ta rada może się wydawać niewykonalna, jednak przy odrobinie chęci, naprawdę ułatwia życie. Na osobną półkę możemy dać rzeczy, które są przeznaczone tylko na wakacje. Hawajskich szortów raczej do pracy nie włożymy 😉 Dzięki temu czas pakowania się na wczasy skróci się co najmniej o połowę.

Porządek w szafie powinien być ostateczny jednak rzadko to się udaje. Czasami mamy dużo ciuchów , ale nie potrafimy się z nimi rozstać przez sentyment lub po prostu „bo nie”. Łudzimy się, że przecież kiedyś ta wspaniała garsonka może nam się na coś przydać. Liczymy na to, że jakąś rzecz „przerobimy” w wolnym czasie oczywiście, którego ciągle brak. Najgorzej, gdy trzymamy za małe rzeczy, które mają być motywacją do schudnięcia. Lepiej się ich pozbyć i powiedzieć sobie, że w nagrodę za pozbycie się kilku kilogramów wybierzemy się na zakupy „Odciążając” szafę z nieużywanych ubrań może się okazać, że wcale nie jest za mała ? Najważniejsze to nie odkładać momentu wielkich porządków w nieskończoność i zabrać się za nie gdy tylko mamy chwilę wolnego.

PORZĄDEK W SZAFIE ? TO WCALE NIE TAKIE STRASZNE !
– pozbądź się ubrań, w których nie chodzisz
– pogrupuj rzeczy wg. pory roku
– zaopatrz się w akcesoria do przechowywania ubrań ( pudełka, haczyki do szafy itd.)
– staraj się aby ubrania miały swoje stałe miejsce w szafie

J.Błaszczyk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry