Co na to 4chan?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW, ŚWIAT

Książka Cola Stryker’s „Epic Win for Anonymous” ukazała się niecałe trzy tygodnie temu a już jej autor został zaatakowany przez użytkowników portalu. Choć „zaatakowany” to zbyt duże słowo w tym przypadku – Stryker’s musi się przyzwyczaić do nieustannego przywożenia mu do domu niezamawianej pizzy, zasubskrybowania jego maila do każdego możliwego na świecie newslettera oraz grożenia śmiercią – i to drogą listowną.

4chan to jeden z pierwszych forum obrazkowych, jego fenomen został oparty na możliwości komentowania oraz umieszczania postów anonimowo bez rejestracji do serwisu. Co miesiąc portal odwiedza 12 milionów użytkowników, portal znany jest przede wszystkim z wytwarzania w ilościach masowych internetowych meme ( krążące po Internecie zabawne obrazki, filmy, powiedzenia np. LOLcats czy Epic Win).

4chan to chaos, z którego codziennie powstaje ogromna ilość postów – o wszystkim. Dodatkowo nie posiada on ściśle wyznaczonych zasad użytkowania oprócz tych spisanych przez samych użytkowników, z których najważniejsza głosi, nie mówić o /b/. /b/ to część portalu na którym umieszczane są dowolne tematy, jest on najchętniej odwiedzaną częścią serwisu i generuje 1/3 ruchu na całej stronie. Kiedy pojawiły się pogłoski o powstaniu książki na temat portalu, użytkownicy, dla których 4chan jest jak drugim domem, zaczęli gnębić jej autora. Książka „Epic Win for Anonymous” miała dać odpowiedzieć na pytanie „dlaczego ktoś chce być częścią takiego portalu?” oraz próbę rozwikłania zagadki tego fenomenu socjologicznego jakim niewątpliwie stał się 4chan.

Autor portalu – Christofer Poole (m00t) nie wypowiedział się na temat publikacji. Parę lat temu wszyscy przeżywali fascynację na temat Second Life – powstało kilkanaście książek na jego temat, ale jak już wiemy szał ten nie trwał długo. Od jakiegoś czasu obserwujemy także spadek zainteresowania 4chana m.in. ze względu na popularność serwisów społeczniościowych, a wraz z nimi modę na ekshibicjonizm w sieci.

Źródło:
http://knowyourmeme.com/blog/interviews/qa-with-cole-stryker-author-of-the-4chan-book-epic-win-for-anonymous#.TndmS45AWso
http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/09/kindly-kill-yourself-immediately-a-tale-of-writing-about-4chan.ars

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry