Trzy miliony funtów odszkodowania dla rodziny Milly Dowler

AKTUALNOŚCI, MEDIA, PRASA, ŚWIAT

News International musi wypłacić 3 miliony funtów odszkodowania rodzinie zamordowanej nastolatki Milly Dowler. Hakerzy współpracujący z tabloidem News of The World, włamali się do telefonu komórkowego nastolatki, aby wysłuchać nagrań z poczty głosowej – w 2002r. Milly Dowler została uprowadzona przez Leviego Bellfielda. Jej ciało odnaleziono sześć miesięcy po uprowadzeniu a morderca otrzymał karę dożywocia (Milly Dowler nie była jego pierwszą ofiarą).

Afera z włamaniem została ujawniona podczas procesu Bellfielda. Dziennikarze kasowali wiadomości z poczty głosowej oraz uniemożliwiali działania policji, która nie mogła przez długi czas odnaleźć sygnału telefonu. News International musi wypłacić dwa miliony funtów odszkodowanie w ramach ugody z rodziną Dolwer ponadto wpłacić milion funtów na cele charytatywne.

Nieistniejący już tabloid był własnością News Corp zależną od News International, sąd stwierdził, że zaangażowana była ona w szereg nieetycznych oraz nielegalnych praktyk w tym włamania do telefonów gwiazd, ofiar przestępstw oraz przekupywania funkcjonariuszy policji. News Corp. zdecydowała się na zamknięcie 168-letniego tabloidu w lipcu, kiedy to ujawniono informację ,że dziennikarze gazety włamywali się do telefonów członków rodzin, których krewni zginęli lub zostali ranni 7 lipca 2005 r. podczas zamachów terrorystycznych w londyńskim metrze.

Źródło:Guardian,Press,PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry