Google Wallet – już działa

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, ŚWIAT

Google Wallet – wczoraj usługa została udostępniona pierwszym użytkownikom. Ponieważ projekt nadal jest w fazie testów, dostęp do niego mają właściciele Nexusa S 4G Sprint i Citi Mastercard. Dzięki nowej usłudze Google mogą oni opłacać swoje zakupy korzystając z telefonu komórkowego. Ograniczenie dotyczy wybranych partnerów handlowych na razie są to: apteki Rid aid, CVS,Footlocker,Best Buy i Home Depot.

Google planuje jednak rozszerzyć swoją ofertę zarówno ze strony użytkownikow jak i producentow. Pojawienie się na rynku Google Wallet to prawdziwy postęp w tworzeniu nowego systemu płatności elektronicznych. Portfel Google działa przez NFC –komunikacja bliskiego pola, system który wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych.

Po zalogowaniu do systemu, użytkownik usługi może zapłacić za przedmiot przykładając swój telefon do czytnika kart w sklepach uczestniczących w programie. Usługa pozwala także na śledzenie wydatków oraz zwyczajów zakupowych swoich klientów. Google ma szansę zaoferować szybsze i łatwiejszą integrację wysyłania reklam do klientów.

Twórcy usługi nie chcą skupić się jedynie na kartach kredytowych, w przyszłości będzie można korzystać z kart lojalnościowych, podarunkowych, pokładowych i biletów prosto z telefonu. Nie obyło się także bez kontrowersji, firma PayPal trzy miesiące temu pozwała Google za kradzież „tajemnicy handlowej” ponadto jeden z kluczowych pracowników systemu PayPal oraz członek zarządu – Osama Bedier zdecydował się na przejście do firmy Google.

A.Ozimek

Źródło: Google via
http://arstechnica.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry